Hvězda Newcastlu United Bruno Guimarães a jeho zástupci vstupují do letního přestupového období s klidem a vyrovnaností, přestože je nyní aktivní klauzule o uvolnění 26letého záložníka ve výši 100 milionů liber.

Jak začíná příprava na novou sezónu, Guimarães byl již spojován se zájmem ze strany vysoce profilovaných klubů, jako je Manchester City a Arsenal. Neexistují však žádné předběžné náznaky, že by některé soupeřící týmy byly připraveny aktivovat jeho podstatnou klauzuli o uvolnění před termínem 30. června.

Hvězda Newcastlu United Bruno Guimarães

Guimarães se v současné době soustředí na své mezinárodní povinnosti s Brazílií, v přípravě na turnaj Copa América, který začíná 20. června, odehraje dva přátelské zápasy proti Mexiku a Spojeným státům. Má se za to, že záložník pravděpodobně nebude chtít během tohoto období narušit své angažmá v národním týmu, aby mohl provádět jakékoli přestupy.

Zdroje blízké Guimarãesově kempu popsaly hráče a jeho agenta, že se kvůli situaci letos v létě cítili „uvolněni“. Manažer Newcastlu Eddie Howe také vyjádřil přesvědčení, že záložník bude připraven hlásit se na předsezónní trénink s klubem bez neustálých spekulací o jeho budoucnosti.

Howe již dříve zdůraznil touhu klubu udržet Guimarãese a uvedl: „Vzhledem k tomu, že tato [uvolňovací klauzule] byla dobře naplánována a strukturována klubem. Nechceme neustálé spekulace, není to zdravé pro hráče ani pro nás. Jde to bez říkám, že si ho chceme udržet, chci kolem něj vybudovat náš tým.“

Tento pocit klidu a odhodlání jak z hráčského tábora, tak z klubu naznačuje, že Guimarães pravděpodobně zůstane hráčem Newcastlu United v dohledné budoucnosti, kromě astronomické nabídky, která spustí jeho propouštěcí klauzuli. Příznivcům klubu se uleví, když uvidí, že se jejich hvězdný záložník soustředí na svůj fotbal, spíše než aby byl zapletený do neustálých zvěstí o přestupech.

Jaká je vaše reakce na zprávu, že Bruno Guimarães a jeho tábor se letos v létě cítí „klidně“ ohledně své budoucnosti?
S úlevou - Je dobré slyšet, že se nenechají unést zvěstmi o přestupu a mohou se soustředit na fotbal.
0%
Znepokojený – obávám se, že tento klid by mohl vést k přesunu velkých peněz z Newcastlu.
0%
Lhostejný – ani tak nemám silné pocity ohledně přestupových spekulací kolem Guimarãese.
0%
Voted: 0